O Festivalu Sportu

Den plný pohybu, sportu a dobré zábavy. Tak by se ve stručnosti dal charakterizovat Festival Sportu. Na dosah centra města si každý může přijít vyzkoušet některou z desítek sportovních aktivit, dozvědět se zajímavé informace a tipy ke zdravému životnímu stylu a přitom se dobře bavit i díky doprovodnému kulturně-hudebnímu programu.

Festival Sportu chce nejen bavit, ale zároveň motivovat k pravidelnému pohybu. Dává příležitost seznámit se a vyzkoušet si tradiční i trendové sporty. Dětem může napovědět, jaký sport by je mohl nejvíce bavit. Nechybí exhibice, možnost přímo oslovit známé sportovce nebo získat cenný suvenýr v podobě jejich podpisu při autogramiádách.

Festival Sportu je neziskový projekt určený pro širokou veřejnost. Jeho náplň je osvětová, prezentační, iniciační, nepřímo náborová a motivační. Zároveň se snaží podporovat místní sportovní subjekty možností neplacené prezentace jejich činnosti a jejich propagací v rámci celého projektu Festivalu Sportu.

01

 

Historie

Setkání 2004

S konceptem tohoto typu akcí přišla Nadace sportující mládeže v roce 2004. V rámci projektu Pomáhejme začínajícím k úspěchům, který byl součástí Evropského roku výchovy prostřednictvím sportu (EYES 2004), se na zámku Kozel uskutečnila akce Setkání 2004.

V zámeckém areálu byl připravený bohatý sportovně-kulturní program včetně ukázek nejrůznějších sportovních odvětví s možností jejich aktivního vyzkoušení. Na akci přijela celá řada známých sportovních osobností včetně Jiřího Rašky, Jana Kůrky, Heleny Sukové, Petra Sýkory a dalších, kteří se vedle autogramiád setkali při besedách s nejlepšími mladými sportovci z celé republiky a také vítězi literární a výtvarné soutěže, která byla součástí projektu. Program zpestřilo vystoupení Jiřího Stivína, nechyběla ani výstava mapující historii a úspěchy českého olympijského hnutí.

Hýbej se – sportuj – buď in!

V roce 2013 Nadace sportující mládeže u příležitosti 20. výročí svojí existence uspořádala v Plzni na Lochotíně akci Hýbej se – Sportuj – Buď IN!, kterou oživila koncept akcí, jako bylo Setkání 2004. Sport, pohyb, dobrá zábava. To vše v jednom dni, na jednom místě. Tak by se dal ve stručnosti shrnout program, který na návštěvníky čekal.

Festival Sportu

Od roku 2014 se akce již pod názvem Festival Sportu přestěhovala do centra Plzně, konkrétně do areálu u OC Plzeň Plaza. V roce 2015 byl Festival Sportu součástí programu Evropského hlavního města kultury Plzeň 2015.

Zároveň je Festival Sportu součástí Koncepce sportu v Plzni jako integrální součást celoměstských akcí „otevřených dveří plzeňských sportovišť a propagace činnosti sportovních organizací “. Snaží se atraktivní, netradiční formou vzbudit pozornost a zájem o pohybové aktivity a sport.