Festival Sportu 2018 se chystá na čtvrtek 21. června

Ve čtvrtek 21. června ožije OC Plaza Plzeň a přilehlý areál sportem. V rámci 5. ročníku Festivalu Sportu, který chystá Nadace sportující mládeže, budou od 8.30 do 19 hodin na více než 50 stanovištích k dispozici vyškolení trenéři, u kterých si budou moci zájemci pod odborným dohledem vyzkoušet jednotlivé sportovní aktivity.

Dopoledne je určeno především pro žáky základních a středních škol, aktuálně je přihlášeno na 3000 dětí z Plzně a Plzeňského kraje, které přijedou na Festival Sportu většinou v rámci školních výletů. Dopolední program zakončí koncert. Odpoledne pak mají ideální příležitost, jak zpestřit svým ratolestem konec školního roku, rodiče s dětmi.

Po celý den bude součástí Festivalu Sportu bohatý doprovodný program, který zahrnuje např. taneční vystoupení na vnitřní i venkovní ploše, nové trendové sportovní aktivity, motokáry, zdravý životní styl, karikaturistu…

K Festivalu Sportu 2018 budou samozřejmě opět patřit četné soutěže, v rámci cen rozdají pořadatelé poukázky na sportovní vybavení v celkové hodnotě 50 000 Kč.

„Těší nás, že město Plzeň ve spolupráci s Nadací sportující mládeže opět připravilo tuhle akci, která může přilákat ke sportu a pohybu řadu mladých lidí. Pozitivní ohlasy klubů z uplynulých ročníků jsou důkazem, že podobné akce mají smysl,“ říká člen správní rady Nadace sportující mládeže a vedoucí Odboru sportu MMP Přemysl Švarc.

Vstupné na Festival Sportu činí pro dospělé 50 Kč, pro děti do 15 let 30 Kč, zvýhodněné vstupné pro školní celky: 20 Kč/dítě, pedagogický doprovod má vstup zdarma.