Festival Sportu bavil děti pohybem

Dobrá nálada a přirozená, nenucená radost z pohybu. Takový byl včerejší Festival Sportu, který se uskutečnil v OC Plzeň Plaza a přilehlém parku. Dopoledního programu se v rámci školních výletů účastnilo téměř pět tisíc dětí.

Slavnostního zahájení Festivalu Sportu se zúčastnil i Jiří Struček, předseda Výboru pro podporu cestovního ruchu, sportu a mládeže Plzeňského kraje, místostarosta městského obvodu Plzeň 3 Ondřej Ženíšek, Přemysl Švarc, vedoucí Odboru sportu, Smart Cities a podpory podnikání a zároveň člen správní rady Nadace sportující mládeže, František Berka, předseda správní ardy Nadace sportující mládeže a Petr Vinkelhöfer, ředitel Pohyb a zdraví, o.p.s. „Moc mě těší, jak velkému zájmu se tato tradiční akce těší. Potkáváme tady tady děti ze škol prakticky z celého Plzeňského kraje a z jejich výrazu věřím, že si tady užily parádní den plný aktivního pohybu, “ uvedl Jiří Struček.

„Jsem moc rád, že se Festival Sportu těší neustále rostoucímu zájmu plzeňských škol, a že si na tuto již tradiční akci v období před koncem školního roku našlo cestu takové množství dětí,“ řekl Přemysl Švarc, vedoucí Odboru sportu, Smart Cities a podpory podnikání a zároveň člen správní rady Nadace sportující mládeže.

Návštěvníci si mohli vyzkoušet některé z téměř 60 stanovišť, zapojit se do workshopů v rámci doprovodného tanečního programu nebo si užít koncert Báry Zemanové. Akci připravila Nadace sportující mládeže ve spolupráci s Pohyb a zdraví, o.p.s. a desítkami spolupracujících spolků, klubů a dalších organizací, které se podílely na zajištění stanovišť a programu akce.

„Právě jim patří velké poděkování za spolupráci. Bez nich bychom nemohli připravit Festival Sportu s tolika báječnými stanovišti. Děti si z pestré škály nabízených sportů mohou vybrat ty, které je nejvíce zaujmou. Když si pod vedením zkušených trenérů na vlastní kůži vyzkouší, že je pohyb a sport může bavit, je šance, že se mu budou věnovat pravidelně, “ uvedl Petr Vinkelhöfer z organizačního týmu Festivalu Sportu.

K vidění byl pohár pro mistry ČR v házené, který vybojovali hráči Talentu Plzeň. Při autogramiádách děti mohly získat podpisy právě úspěšných plzeňských házenkářů nebo futsalistů Interobalu Plzeň. Zájemci z řad dětí doslova oblehli stanoviště tradičních i méně tradičních sportů. Bylo možné nechat si změřit rychlost hodu, kopu nebo odpalu. Zajímavým zpestřením nejen pro příznivce příběhů o Harrym Potterovi mohla být možnost zahrát si famfrpál. Vzhledem k horkému počasí se velkému zájmu těšila vodní skluzavka.

Dopolední část programu patřila především návštěvám školních celků. Kromě plzeňských škol přijely i děti z celého Plzeňského kraje. Za všechny můžeme jmenovat např. Horažďovice, Horní Břízu, Velhartice, Holoubkov, Rokycany nebo Manětín.

Odpoledne se děti mohly vrátit s rodiči nebo prarodiči a vyzkoušet stanoviště, které nestihly navštívit během dopoledne. „Vzhledem k tomu, že akci pořádáme v předprázdninovém období, věříme, že děti i jejich rodiče inspirujeme i k tomu, aby období prázdnin a letních dovolených prožili aktivněji,“ dodává František Berka, předseda správní rady Nadace sportující mládeže.