Okolí Plazy ožilo pohybem

Druhý ročník Festivalu Sportu se proběhl ve středu 17. 6. 2015 v OC Plzeň Plaza a přilehlém parku. Tisíce Plzeňanů, samozřejmě s převahou dětí a mládeže, které je akce prioritně určena, si mohly vyzkoušet na čtyři desítky sportů a nejrůznějších pohybových aktivit.

A nejednalo se jen o sporty tradiční, jako je atletika, fotbal, hokej, basketbal nebo házená. K vidění a vyzkoušení byla třeba chůzi po laně, šerm, orientační běh, frisbee, spedbadminton, lukostřelba a řada dalších.

To vše pod dohledem mistrů ve svém oboru. Na stanovišti triatlonu jste si na simulátorech mohli vyzkoušet kombinaci plavání, běhu a cyklistiky spolu s olympionikem Přemyslem Švarcem, footbag zase „vyučoval“ Vašek Klouda, kterému se přezdívá Král footbagu. Mnohonásobný mistr světa a Evropy své umění předvedl také během několika exhibic.

Chybět nemohla ani autogramiáda úspěšných sportovců, které se účastnili horolezec Honza „Tráva“ Trávníček, hokejisté Škody Plzeň Jakub Jeřábek a Jaroslav Kracík, házenkáři Talentu M.A.T. Plzeň Leoš Petrovský, Jan Blecha a Jiří Hynek, triatlonista Přemysl Švarc, olympijský medailista házenkář Vladimír Jarý nebo bývalý hokejista a mistr světa Vladimír Bednář.

V průběhu celého Festivalu Sportu probíhaly soutěže o poukázky na nákup sportovního vybavení v prodejnách Decathlonu. Ceny vedle Jiřího Stručka, náměstka hejtmana Plzeňského kraje pro oblast školství, sportu, kultury, cestovního ruchu a projektu Plzeň – Evropské hlavní město kultury 2015 nebo Michala Dvořáka, člena Rady města Plzně pro oblast podpory podnikání a sportu předávaly také významné sportovní osobnosti.

Na Festivalu Sportu bylo možné využít služeb výživového poradce nebo si nechat zkontrolovat zrak, na pódiu se v průběhu celého dne prostřídala celá řada tanečních vystoupení, zahrál písničkář Voxel nebo stále populárnější plzeňská kapela Fixed Light. Závěr akce patřil medailovému ceremoniálu Her VII. letní olympiády dětí a mládeže 2015.

Festival Sportu se konal za podpory Plzeňského kraje, města Plzně – Evropského hlavního města kultury 2015, Ministerstvo kultury ČR, Nadace ČEZ, Plzeňské teplárenské, městských obvodů Plzeň 1 a 3, Všeobecné zdravotní pojišťovny ČR. K hlavním partnerům patřil také Decathlon, který byl dodavatelem sportovního vybavení.

Partnery akce bylo Autocentrum Šmucler, Vyšší odborná škola zdravotnická, managementu a veřejnosprávních studií, s.r.o., jejíž studenti se podíleli na přípravě a realizaci akce, projekt Se školou na golf, festival Kačeři, agentura Promo live, občanské sdružení Ponton, GETUPSPORTS a FIT-PRO Czech.

Mediálními partnery bylo rádio Kiss Proton, RegionPlzen.cz, televize Plzeňská jednička, ZAK TV a Český rozhlas Plzeň.