Po Festivalu Sportu je tu Cesta do Ria

Plzeň žije sportem. Sotva skončil Festival Sportu, rozbíhá se cesta do Ria. O co jde? Ve speciálním stanu umístěném na náměstí Republiky jsou připravené trenažéry pro běh, veslování a cyklistiku. Každý z kolemjdoucích Plzeňanů nebo návštěvníků města se může zapojit a na vybraném trenažéru zdolat část z 9800 kilometrů, které Plzeň dělí od dějiště nadcházejících Olympijských her v Rio de Janieru.

Kromě trenažérů se budou započítávat také kilometry uběhnuté nebo ujeté na kole na trati kolem katedrály na náměstí. Jména účastníků Cesty do Ria a počet kilometrů, které urazí na této pomyslné cestě, budou zveřejňována na www.sport.plzen.eu. Zapojit se do štafety je možné denně od 10 do 20 hodin. Vedle Michala Dvořáka, radního města Plzně pro podporu sportu a podnikání, se zúčastní i řada plzeňských profesionálních sportovců a dalších osobností.

Připravený je také doprovodný program. Každou středu od 17:30 do 18:30 hod. to budou lekce tance, vystoupení a workshopy (více viz program). Již ve středu 29. 6. 2016 se návštěvníci můžou těšit na sambu s Ivetou Fiřtovou a Petrem Liškou ze studia FITDANCEART. POZOR: Změna programu: ve středu 6. 7. se místo Latiny můžete těšit na Orientální tance s Lucy Innah

Na místě bude také možnost získat informace o Olympijském parku Plzeň, který se otevře ve dnech 5. až 21. srpna v areálu za OC Plzeň Plaza.