Festival Sportu ozdobí bohatý taneční program

Kromě pestré nabídky sportovních aktivit je tradiční součástí Festivalu Sportu pořádně našlapaný taneční program, který, jak věříme, udělá radost nejen dívkám a ženám.

Subjektů, které se na zajištění taneční sekce podílí, je celá řada. Jedním z nich je i Tanec v Plzni, taneční škola, která se zaměřuje na kubánskou salsu, dominikánskou bachatu, brazilský zouk, kizombu a společenské tance.

A co předvedou na Festivalu Sportu? Můžete se těšit na vystoupení contamporary bachata – v podání finalistů mistrovství České republiky v bachatě (Jakub Pec a Jana Kučerová). Co vlastně Bachata je? Tanec, který pochází z exotického Karibiku, konkrétně Dominikánské republiky. Její rytmus je výrazný a podmanivý, jedná se o pomalý romantický tanec. Vystoupení, které na Festivalu Sportu uvidíte, je spojením moderního tance a bachaty sensual, která se zrodila až nedávno ve Španělsku a využívá prvky ze zouku jako jsou vlny, izolace, improvizaci na breaky v hudbě.

Chybět nebude ani vystoupení Rueda de Casino. Jde o způsob tančení Salsy, kdy několik párů tančí synchronně a jeden „el Cantante“ hlásá figury, které se budou tančit. Tohle vystoupení si rozhodně nenechte ujít. Tvořit jej totiž pomáhal Rafael Busto, mistr světa v salse, který vede workshopy kubánské salsy a patří k nejlepším tanečníkům salsy v ČR.

Pokud vás na Festivalu Sportu jejich vystoupení zaujmou, vězte, že Tanec v Plzni pořádá pravidelné kurzy, Salsa night tančírnu v Kalikováku, víkendové taneční ale i jógové wokshopy nebo festival La Primavera. Jejich krédem je, aby byl tanec pro lidi zábavou a relaxací, místem, kde si mohou odpočinout, seznámit se s novými lidmi a naučit se dle svého tempa tance, které si pak užijí ve společnosti.

Další podrobnosti a časový rozpis tanečních bloků naleznete v Programu Festivalu Sportu.

Foto: Facebook Tanec v Plzni